valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
What are the two parts of the principle of intentionality? a) Purpose and action b) Perception and directionality c) Desire and motivation d) Belief and causati
For the graph whose function is shown, find f(0).
Write at least ONE paragraph to describe the Wave experiment.
Kylie was out at a restaurant for dinner when the bill came. She wanted to leave a tip of 32%. What number should she multiply the cost of the meal by to find t
Sears has a dishwasher for $679 it is on sale for 35% off how much would you pay?
....................................
which is faster 2.5 miles per hour or 0.5 miles per hour
PLEASE ANSWER FAST IM TAKING MY FINAL!!!!!!!!!!!Which of these is a civil right that Deaf people have when being questioned by law enforcement?Group of answer c
Anglicanism is very similar to Catholicism in many of its beliefs and practices. Why is that the case?