bellagabrielle13
bellagabrielle13 bellagabrielle13
  • 01-10-2018
  • History
contestada

can someon plz help me whith this quest.

can someon plz help me whith this quest class=

Respuesta :

siggi1
siggi1 siggi1
  • 01-10-2018
1) Economics 2) land 3) internal conflicts
Answer Link

Otras preguntas

Jake goes to the grocery store and buys 3 apples, 2 cans of soup, and 1 box of cereal. The apples cost $0.89 each; the soup costs $2.98 per can; and the box of
In which type of study is the group the level of analysis? ecologic case-control cohort descriptive observational
A(n) ______ ensures workers are conscious of security risks and how to deal with unexpected risk.
What is the relationship between increased carbon in the ocean and increased carbon in the soil?
Only the U.S. Senate has the authority to
What is another chloride that could be used instead of the calcium chloride dihydrate to produce a solid precipitate with aqueous sodium carbonate?
Talia buys a 6-ounce container of macadamia nuts for $5.94 what is the unit price per ounce?
How much heat is needed to melt 100.0 grams of ice that is already at 0°C? Group of answer choices A. +33,400J B. -226,000 J C. +226,000 J D. -33,400J
A clot forms long sticky threads made of linked ____. after the injury heals, ____ can digest/lyse the clot
What type of number is -560{,}114−560,114minus, 560, comma, 114? Choose all answers that apply: Choose all answers that apply: