igotswag4u2
igotswag4u2 igotswag4u2
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Please help!!!! Culinary Arts Math

Please help Culinary Arts Math class=

Respuesta :

sydneyb0823
sydneyb0823 sydneyb0823
  • 02-10-2018

Tuna Fish: $1.92 - Sweet Relish: $0.48 - Mayo: $0.31 - Salt: $0.03 - Eggs: $0.12 - Celery, Diced: $0.13 - Onion, Diced: $0.06 - Pineapple tidbits: $0.29---- Total Cost: $3.34------ Selling Price: $4.18

Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

There are four levels of economic development; what are they?
Choose the sentence with the compound subject. A: Mom went to church and Dad stayed home. B: Mom and Dad went to church.
Select the correct answer. Who succeeded Vladimir Lenin and became the leader of the Soviet Union? A. Joseph Stalin B. Francisco Franco C. Adolf Hitler D. Leon
If a jar of grape jelly has a sell price of $1.25. The sale price 75% off the original price. What was the original price.
Find the value of x. please help me!!!!!!!!
Can someone pls help me :) Write a, the or X(no article) to complete the sentences (photo) Thank u
Which songs would you recommend for learning Spanish?.
6. Alima made bubble tea using milk, tea and pearls in the ratio of 4:3:1. If the total weight of the bubble tea made is 1560 g, find the weight of each ingredi
Which equation is equivalent to 2 + 4x = 5 - 3(x +1)? A) 2 + 4x = 2x - 3 B) 2 + 4x = 5 - 3x - 3 C) 6x = 5 - (x +1) D) 2 + 4x = 2(x+1)
Do white blood cells live longer than red blood cells?.