jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

Convert 350J = calories 1000 cal= 1 kcal 1000 J= 1 kJ 1cal - 4.186 ) Please help I got 13 minutes left
Fifteen less than four times a number
how can we prove air in water​
what is a parenthetical citation. A .the quotes taken from primary sources to support the argument of an essay. B.a structure for a literary analysis essay simi
Write an algebraic expression for the verbal expression the sum of g squared and four.
graph the equation plz. y= 4x - 2
find the average rate of change over the given interval f(x) = 2^x , [3,5]
you bought a cell-phone from through a distributor((distributor kept a profit margin of 30%), and a retailer for $150 (retailer kept a profit margin of 20%), an
Please help! Emma is considering buying her first home. The house she is interested in buying is priced at $140,000. Emma can put down a $20,000 payment, and s
Why were the pyramids important to the pharaohs?