hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

The electronic configuration of an element is 1s^2 2s^2 2p^6. Hkw many valence electrons does it have
Draw a picture of the moon and sun illustrating the full moon phrase
Hydrogen cyanide is used in the manufacture of clear plastics such as lucite and plexiglas. it is prepared from ammonia and natural gas (ch4). 2nh3(g) + 3o2(g)
Which of the quadratics has a graph with x-intercepts of 5 and -1?
1. A large pizza at Palanzio’s Pizzeria costs $6.80 plus $0.90 for each topping. The cost of a large cheese pizza at Guido’s Pizza is $7.30 plus $0.65 for each
Please help with math, file is attached
what would happen to the slope of the graph of y=2/3×-3 if the line were shifted 6 units up?
Which of the following is a phase in the cell cycle? Question 2 options: a. G1 phase b. G2 phase c. M phase d. all of the above
Please answer this question and thank you for your help
PRECAL Find the compliment of 0.25Find the supplement of 7π/8