Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

why cant you keep your tongue still?
may someone help me with this problem? Thank you!
PLEASE HELP ASAP!!!!! a simulation by tossing a coin to model whether these puppies will be male or female. • Let heads (H) = female puppy • Let tails (T) = mal
why is the ocean temperature near Christchurch change in El Niño years and how does it affect the air temperature there.
Read these lines from Fredrick Douglass's speech "What to The Slave Is the Fourth of July?" The blessings in which you this day rejoice, are not enjoyed in comm
11 Select the correct answer. The equations and are graphed on the coordinate grid. How many real solutions does the equation have? A. 0 B. 1 C. 2 D. cannot be
The graph of a quadratic function intercepts the x-axis in two places and the y-axis in one place. According to the fundamental theorem of algebra, which of the
Elena es Americana. Ella es ______ Los Angeles
Earth’s global average temperature is 14°C. Explain one change that can be made in this sim, that will dramatically increase the temperature.
39°F = °C rounded to the nearest tenth of a degree