lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

which unit rate is equivalent to 175 miles per 7 hours
Please help!!! Will mark brainliest!!!
Which phrase could the expression x-4 represent? a number less than 4 the difference of a number and 4 the sum of a number and 4 four less a number
Which of the following number lines models the expression below?-2.5 + (-1)​
what might happen to populations that cannot get enough resources?
how were the Japanese able to surprise the ya at pearl harbor?
When the news team asks Perry why he is fighting in Vietnam, what reasons does he give?
The angel in the triangle.
urban slavary was well developed in spanish america and ​
calculate 6 3/4 & on tax $2,305