jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

A Coast Guard ship patrols an area of 125 square miles. The area the ship patrols is a square. About how long is each side of the square? Round your answer to t
Here is a sequence of shapes made from squares and circles. The sequence continues in the same way. The formula for the number of circles (c) in shape number (n
A cable is lifting a construction worker and a crate. The weights of the worker and crate are 965 N and 1510 N, respectively. The acceleration of the cable is
What is a way a cell is put together called?
Here is a sequence of shapes made from squares and circles. The sequence continues in the same way. The formula for the number of circles (c) in shape number (n
The Middle Colonies were most known for its what of different religions?
To calculate the area of the front surface of a box,you (a) add the length to the height (b) add twice the length to twice the height ( c) multiply the length b
What is a way a cell is put together called?
What activities can you do on Jupiter?!
Two number cubes are rolled --one blue and one yellow. Find the probability that the blue cube is less than 3 and the product is 8.