moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

Please someone help me Im giving brainliest!
will give brainleist to the first person.... plz answer well THANKSS!!! <3
Is this painting good? Why or why not? Any tips from fellow artists? (I’m a beginner.) thank you!
advantages and disadvantages of living in subtropical zones?​
what is hydrogen ?,,,​
Did the federal government had the power to tax?​
how is health of source of happiness​
Quinn has 18 packs of sugar and 12 packs of honey. She wants to divide them into Indentical groups, with no packets left over, what is the greatest number of gr
pls answer this question, prove that Vera is Witty, In the open window story​
Graph the lines by finding the points of intersection with the axes (intercepts): y=-6x-2