kenzey86
kenzey86 kenzey86
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

if someone could answer those questions for me please that would be great!

if someone could answer those questions for me please that would be great class=

Respuesta :

KeziahTellezz KeziahTellezz
  • 02-05-2019

Answer: 4. is B

Work for #5

24x=6.72

divide both sides of the equation by 24

24x ÷ 24 = 6.72 ÷ 24

24x ÷ 24 (any expression divided by itself equals 1)

x= 6.72 ÷ 24

x= 0.28 $0.28 per package.

Answer: 6 is I.

                                                                 

Answer Link

Otras preguntas

In aerobic cellular respiration what happens to carbon
What is the "rule of 4" with regard to the supreme court?
The Arakan Yoma and Annamese Cordillera are __________. A. mountain ranges B. river valleys C. freshwater lakes D. volcanic islands
Select the choice that translates the following verbal phrase correctly to algebra: (2 points) one half of the sum of a number and 10
With ______ change, the emphasis is on making changes quickly and dealing with problems as they arise; it is revolutionary in nature
A pack with 6 cans of juice costs $3.48. what is the unit rate?
According to philippians 2:5-8, what direction did jesus' life take
The range of the function f(k) = k^2+2k+1 is {25,64}. What is the function’s domain?
Katherine was extremely nervous about her first day at a new school. For kindergarten through second grade, Katherine had attended a small private school in her
what is the answer to half of 27