zikiyabrown412 zikiyabrown412
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

herman bought a sweater for $48.58 .There was a tax of $3.60 on the sweater . What was the total cost of the sweater?​

Respuesta :

SafeSquirrel67 SafeSquirrel67
  • 02-05-2019

Its rly easy 48.58+3.60=52.18

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation. 8(3 – z) = 42
[tex]92 \times 96 \\ [/tex]what does that equal ​
A store is having a sale on almonds and jelly beans. For 2 pounds of almonds and 3 pounds of jelly beans, the total cost is $11. For 4 pounds of almonds and 8 p
1/2÷3/4 what is the unit rate
PLEASE HELP ME THERE IS A PICTURE
What are Fields's prosecutors arguing?
please please help me please please I am requesting you​
Someone help me please. It's due in 30 mins
What's InReduce the following mactions to its lowest terms. Write the answers on yoursheet8/107/144/205/1012/18​
. A current through a horizontal powerline flows in west to east direction. What is the direction of magnetic field at a point, when viewed from the west end? *