Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

Please help!! the picture is attached :) let me know if you can figure out any of these
what is the place value for digit 3 in the number 252.073
Multiply. (5x^2-6x+2)(4x^2-3x)
which of the following is a composite of a gas and a solid? A.) an apple B.) sediment moving in a river C.) water vapor in the air in a hot shower D.) packing b
Performance ambiguity lowers the cost of control. True or false?
Marcy believes that the outcome of athletic contests depends so much on luck that it hardly pays to put any effort into her own athletic training. Her belief mo
what is used to explain something complicated with a simple statement
Thelma has 8 yards of fabric. She used 2/3 of the fabric on a project how many yards does she have left?
In the periodic table of elements, which of the following electron configurations would be the element following oxygen?
What is the length of segment LM