TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Today, there are between _____ languages spoken on Earth.
The damage caused by hurricane Katrina took the form of _______. a. oil spills and building damage b. flooding and mold infestations c. toxic chemicals and sewa
Mercantilism is a. an economic theory that stressed the importance of colonies as sources for raw materials. b. an economic system in which private businesses p
what is 94= y over 4 -18 ?
Describe what matter is
how far can a hurricane travel
Which ratio is the odd one out? 5:30 2:12 7:41 1:6 10:60
a grown tiger begin its life as a single fertilized egg explain why a tiger look so much different as an adult then it did as a single fertilized eggEnter your
What is 9.72 divided by 3.6
mary has 12 marbles. 3/12 marbles. are yellow and 2/12 of the marbles are blue. The rest of the marbles are green. how many marbles are green??explain how you k