Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of y
why is unit of power is called derived unit?​
Is the right to life an absolute right?
Draw the skeletal structure for: (E)-hept-5-en-2-one​
solve it please please​
What is the most common isotope for element X
The speaker has just made a key point. The global middle class will double in the coming years. However, this new middle class rising out of emerging economies
A cat's displacement is 15 meters to the right in 7.0 seconds. If, at the start of the 7.0 seconds, the cat was moving at a velocity of 2.0 m/s left what was it
If x = 3 and y = 5, work out the value of b) 2x2 + 3y2
What name was given to the group of talented and educated young men who wrote plays and who, sometimes, viewed Shakespeare with jealousy? 1. the duke of Cambrid