tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help me out please please !!!!!
URGENT SPANISH QUESTION
what is the fourth step in creating a summary
Richard Hamilton decided to make art that __________________________,just like car bodies and the latest consumer goods. a. symbolized the times by their style
In a survey 7 out of 8 dentists recommend a ProTooth toothbrush.Based on this information,which can the toothbrush company predict about its recommendations
Identify the asymptotes of y = 3/x +2.
the expression -5t^2+ 40t predicts the height, in meters, of an object t seconds after a person launches it into the air. how many seconds will it take the obj
use the system of equations and graphs below to complete the sentences ​
how many points does it take to determine a plane​ *math*
Can someone help with this plz