iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Since October 2008, the Federal Reserve has paid interest on excess reserves held by banks. Under these circumstances, if the Fed buys Treasury securities worth
Vincent corporation has 100,00 shares of 100 par common stock outstanding. on june30 ,Vincent corporation declared a 5% stock dividend to be issued on July 30 t
What did the slave ships transport in the last leg of the triangular trade path?
michelle is 3 times as old as her sister tina. Tina is 4 years younger than michelle. How old is tina now?
The probability that a patient recovers from a disease is 0.3.If 6 people are known to have contacted the disease, what is the probability that at least 4 survi
write a story to illustrate the saying prevention is better than cure​
In the sentence “She bought him a coffee” identify the direct and indirect objects in English. I know the direct is "she," but what is the indirect :// thanks!
There is no difference between a drama and a novel, each of tell a story Truth False
convert 3:4 to percentage​
All of the following statements are true, except for which? A. LIZM B. FG = JK C. ZJE ZF D. LMHG