sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Giovanni Battista tiepolo was known for his in Rococo Style
PPPPLLLLZZZZZ I BEG UUUU Factor the polynomial: x^2–xy+x–xy^2+y^3–y^2
Which of jean piaget's stages of cognitive development is characterized by abstract thinking and the creation of theories?
According to plato, it is wrong to harm someone because when you harm someone, you:
Why is the story of the Château de Versailles considered a "rags to riches" story?
Which statement about the reliability of information on the Internet is false? A contributor’s credentials show that he or she is likely to provide reliable
Which brain region would be least involved in visual imagery encoding?
What did da gama have that indian merchants were happy to take?
nitrogeous base definition
_______ are regulatory agencies, such as the sec (securities and exchange commission), that establish ground rules under which organizations may operate