xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a grocery store paid 199.86 for 6 crates of milk. Thanks can be expressed by the equationY=KX. How much would they have paid for 9 crates

Respuesta :

lovaticlife897
lovaticlife897 lovaticlife897
  • 01-02-2020

Answer:299.79

Step-by-step explanation:199.86 divide by 6 = 33.31 multiply 33.31 by 9 and you get 299.79

Answer Link

Otras preguntas

In Walmart water bottles are on sale 10 for $5. What is the unit price ?
Which statement is true?A All integers are whole numbers.B All whole numbers are naturalnumbers.C Some rational numbers areintegers.D Some irrational numbers ar
Help me plzzzzzzzzzzzz
I NEED HELP ASAP PLEASE HELP ME How did Population and Superpower Status affect China before??
ILL MAKE U A BRAINLYIST PLS IM D E S P E R A T E A rectangle has a length (x + 6) m and a width of 7 m. Find expressions to represent the perimeter and area of
A rope forms 2 30 feet lines.
Under the Articles of Confederation, how many votes did each state have?A) 1B) 5C) 7D) varied according to the state's population​
Is perfume in a bottle a solid , liquid or gas
What is the measure of Angle D F E? Triangle DF E. The exterior angle to angle F is 28 degrees. 28 degrees 62 degrees 118 degrees 152 degrees
Why does fern say that Wilbur is the capital of Pennsylvania