xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

59:29 What is the best definition of the term imagery? illustrations that accompany a text mental pictures evoked by language vivid language that appeals to the
How have marketers responded to an increasing sense of time poverty among consumers?
A sample of propane C3H8 contains 12.2 moles of carbon atoms. How many total moles of atoms does the sample contain?Will mark brainliest ​
Which key details should be included in a summary of Chapter 4 of Caleb’s Story?
Which of the following has a great need for artists because they possess a rare skill set and the need for more content is always rising within the industry? A.
An example of an altered state of consciousness is selective attention ng O automatic processing O sleep and dreams O all of the above
Given the graph, the axis of symmetry is: x = - 4.646 x = - 2 x = 0.646 x = - 3 x = -7
At these rates, what is the difference in the number of pages they will read in 4 hours?
possible reason of high economic growth?​
rút gọn câu sau (a+b)^3 - ( a-b )^3 - 6a^2b