issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Help asap I really need help
Emily is encouraged to read more than 4 hours each week. It takes her 45 minutes to finish her first book. She divides the remainder of the time equally amongst
where are carbohydrates and fats digested?
Which is an internal factor that influences a person’s decision on whether to have sex? peers personal beliefs involvement in school media
what is the rate of change for (1,9.5), (2,12), (3,14.5), (4,17)
HELP PLEASE ASAP IM SO CONFUSED!!!!!!!!
Why did the Republican party became strong in the South
I need this answerd by 8:30 am tomorrow!! How does the Muslim empires geographic location encourage its people to be merchants
Explain how rulers abused unlimited power.?
What was the XYZ affair