lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

what basic materials do artists use to make a fresco
In New York what island was the location where immigrants were processed into this country
What fate did Benjamin Franklin fear if the colonist did not unite to repel the french and indians?
there are differences between leasing and buying a car. when you _____, you own the car when you finish paying. purchase a car with a car loan lease a car
write this number in standard form 4 hundred-thousands 13 thousands 11 hundreds 4 ones
a/an ___ modifies a noun, a verb or another adverb.
To be excited or disturbed A: indulge B: Culminate C: Seethe D: Singe
what is a pulled muscle? user: a myorrhaphy procedure is done for user: what is muscular dystrophy?
What is a verb please tell me
the house of burgesses was part of the first democratic government of the colony of: connecticut new york virginia pennsylvania user: the colony established by