leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

Part 1 of 2 Matter is in a liquid state when its temperature is between its melting point and its boiling point. Suppose that some substance has a melting point
Immigrants added to population growth of America in the late 1800s. True False
Can someone help? I dont understand this question
Why are the adolescent years such a valuable part of your youth? Explain why you believe your adolescent years are important.
a fike transferred from one computer to another at the rate of 320Kb/sec. How long would it take to complete the transfer if the file was 23.7MB​
In the figure at the right,
Select the correct answer. Where do the light-independent reactions of photosynthesis take place? OA. Stroma of chloroplast OB. Grana of chloroplast OC. Membran
if grant drove his car for 417 miles on 15 gallons of gas. how many miles per gallon does grants car get?
this is a free takers, enjoy 100 brainly points! all u math nerds, keep up the good work!
(The Words of Washington) THIS IS TO ANYONE WHO NEEDS HELP How did the Whiskey Rebellion affect the federal government? C It strengthened the role of the pres