estrellita17
estrellita17 estrellita17
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

25
The cost of 7 scarves is $54.25. What is the unit price?
The unit price is $0
per scarf.

Respuesta :

sc8807515
sc8807515 sc8807515
  • 02-04-2020

Answer:$7.75

Step-by-step explanation:

$54.25 divided by 7=7.75

Answer Link

Otras preguntas

Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?
How many minutes are in 36 hours?
When was William Shakespeare born
What is Sir Francis Drake hardships
A passenger on a boat moving at 1.70 m/s on a still lake walks up a flight of stairs at a speed of 0.60 m/s , as shown in the figure . The stairs are angled at
in what ways is climate controlled by the sun and the water cycle ?
What is Sir Francis Drake hardships
Can u paraphrase the quote ”let things take their course”
What is the numerator or denominator of 4/5
If the speed of an object is tripled, its kinetic energy will be