HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

What's the other word stubborn; inflexible
What was the major purpose of the Truman Doctrine?
What's the other word a weak or lifeless feeling
what is glossities and deficiency
Molecular scientists can read the DNA code and compare the DNA of different organisms. This concept is used in molecular clocks to determine which of the follow
How do we use the Pythagoras theorem in "everyday life".
What's the word for to talk on and on pointlessly, without clear direction
what do I do to figure out this problem:3x+8=26+x
Your friend is asked to differentiate between evaporation and boiling.what questions could you ask to make him to know the difference between evaporation and bo
what is 12minus 2 multiply 6 plus 2 divide by 2