wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Who is the founder of modern philosophy
which of earths layers is just below the lower mantle
An equation is shown : 5x + 3x = 5x + 15/2 what value of 3x makes the equation true?
Three commonly used productivity variables​ are: A. ​quality, efficiency, and low cost. B. ​technology, raw​ materials, and labor. C. ​education, diet, and soci
4(x+15)(x+5) I dont understand how to do this
Martin Luther King Jr. Writes as a member of several communities, some overlapping, some in conflict. What are the communities? Focusing on two or three, explai
Which of the following asset accounts is increased when a receivable is collected? a.Accounts Payable b.Supplies c.Cash d.Accounts Receivable
Carlos is having a party in his backyard. He decides to put up a canopy from each corner of his deck in case it rains. The deck (and the canopy) is in the shape
where did European languages come from
Federalism and democracy are basically the same thing. Please select the best answer from the choices provided T F