nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Identify the main clause in the sentence below. Then decide if the subordinate clause is used as noun, adjective, or adverb. The clams, which he ate, were stil
An author who evokes vivid images in the mind of the reader is using a. syntax. b. allegory. c. imagery. d. metaphor.
Anais bought 3 1/2 yards of ribbon. She had 2 feet 10 inches of ribbon left after trimming some curtains. How many inches of ribbon did Anais use to trim the cu
you ride your bike for a distance of 30km. you travel ata a speed of 0.75km/minute.how many minutes does it take
how is cooking like science
According to Karl Marx, the economic ideas behind socialism would lead to what?
Meaning of frivolity
One way in which Otto von Bismarck and Camillo Cavour are similar is that both leaders (1) followed a policy of isolationism (2) adopted papal policies (3) led
For some audiences, musical change in the twentieth century was a bit too A. slow-paced. B. fast-paced. C. novel. D. modern.
Mansa Musa was associated with the _____. a. Benin Empire b. slave trade c. Oba of Benin d. Mali Empire