answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

In how many ways the letter of the word 'Nawalpur' be arranged in which no tow A's come together.​
Classify each triangle as right triangle or not right triangle
Hurry plz I got 7 mins
Need Help NO LINKS please Special Right Triangles (Radical Answers)
PLS HELP ME WITH THESE QUESTIONS ITS DUE TOMORROW I WILL MARK U AS BRAINLIEST
1) $38,000 at 9% compounded monthly for 7 years
which one is your favorite (only one) between the second one or the third one the bottom left​
Guys pls help me!!!!!!
Can u answer these questions for me please
Write a paragraph describing how basketball and ultimate frisbee are similar. Include at least 5 ways.