kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

The car rental agency charges $150 per week plus a $.25 per mile to rent a car. How many miles can you travel in one week for $350
This trip to Mexico was _______ than the last one. Which word or phrase best completes the sentence above? A. funner B. more fun C. funnest D. most fun
You are updating your garage and the only thing left to paint is your garage door. You are only going to paint the side that faces the street. The garage door i
help me answer 1 and 2 please
what ratio is equivalent to 4:2​
On December 2, 2018, Eshares, Inc. purchases land. In payment for the land, Eshares, Inc. issues6000 shares of common stock with $6 par value. The land has been
Travis and Marcus, close friends, grew up in the same neighborhood. Both were exposed to chronic poverty, gang violence, and family dysfunction. By the time the
the formula for the area of a circle is A pi r^2 what is the radius of a circle with an area of 400 pi cm^2
Coordinating shore excursions for passengers and preparing a daily activity calendar for onboard passenger activities is the responsibility of the:
what is a pilgrimage