kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

what is the meaning of the suffix in the word urgency?a. state ofb. able toc. functiond. quality
Is the opposite of an opposite number always going to be positive?
Si a Es divisor de b.es posible que b sea divisor de a
−3x−6+(−1) Combining like terms with negative coefficients
why would mrs. mitty be considered a flat character? *
which is bigger 21,480 ml or 214.8 l
Which countries were bound to each other by which alliance?
Imagine you are stranded on a deserted island with 400 individuals. Once you and the others have built some shelters and taken stock of the island, how would yo
you deposit $7,900 in a money-market account that pays an annual interest rate of 4.3%. the interest is compounded quarterly. how much money will you have after
Which of the following is a convention of graph making? question 4 options: a.there must be at least 10 numbers on each axis. b.the data must be capable of be