brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

Write an example of an opinion of satire
Select the values of x that make the inequality x < -2 true.
In Seventh man Why has the writer switched from past tense verbs in paragraph 45 to present tense verbs in paragraph 46?
A trapezium of sides 10cm and 21cm and height 8cm is inscribed in a circle of radius 7 calculate the area of the region not covered by the trapezium
Activity: essayExpress your thought on the connection of the music medieval, renaissance, and baroque relates to other forms of arts during the periods. ​
help me -2.8f+0.2f-15-4
WILL MARK BRAINLIEST Mr. Auten is selling cookies to compete with Mr. Yoshida. Mr. Auten sells a higher quality cookie at $2.00 and he sells 100 per day. For ev
ellen made a 50$ down payment on a $170 bicycle. if she pays the rest of the cost of the bicycle in $30 payments, how many payments must she make?
0,56 × 1,34 = ...Note : Help me to do this problem​
Why is animal farm a literature satire?