alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

a blank is a type of chord that consists of three pitches on consecutive lines or spacesA. MonophonyB. ChordC. TriadD. natural
Reformers worked to change schools by making them more:
what was the significance of the Battle of Saratoga
Ebert used to make $22 an hour, but got a 10% raise. How much more will he make in a 40 hour work week with raise?
What is sugar can used for?
Which blood cell spend most of their time in the lymphatic system?
What is the answer to this problem? Ignore the work. What is the correct answer?
How does nitrogen oxides are produced and their air environment impact
Need it right now please
Solve the equation.Then check your solution 8=1.88+a