brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. In \"The Third Bank of the River,\" the mother's reaction to the father's decision to leave most likely indicates that she a. regards him with fear.. b. ho
What are the disadvantages of friction? State at least 5 disadvantages.
Is it someone up here that can help me with this question please??
1. Which statement is true regarding similarities and differences between aerobic and anaerobic respiration? (1 point) A.They are similar because both produc
Looking at a cell under a microscope, you note that it is a prokaryote. How do you know? (1 point) (a)The cell lacks cytoplasm. (b)The cell lacks a cell membra
Why is the cell cycle an important process?
Elements in the same period have the same number of valence electrons. True or False
Refer to the figure above. The cell body of a neuron collects information from which structure? a. A b. B c. C d. E
The chemical combination of two or more different atoms in fixed amounts is called a(n) A. orbit. B. compound. C. mixture. D. element.
Andrew makes $6 an hour plus $9 an hour for every hour of overtime. Overtime hours are any hours more than 40 hours for the week. Part A: Create an equation tha