uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

In the information age, the obligations that individuals and organizations have concerning rights to intellectual property fall within the moral dimension of: _
Hola soy nueva aqui y quiero socializar
Available resources include all of these but ________________________. Group of answer choices classes magazines the internet music
3 + 5 . (-3)= 5 . ( - 6 + 2 ) - 4= - 5 + 8 . 2 + 1= 4/6 + 13/6 - 5/6= 2 . 8 - 5 . (3 - 4)= 7/3 . 5/2=
What does the president consider to be the most important criterion when making political appointments to the bureaucracy?
Which graph shows the solution to the system of linear inequalities? y>2/3x+3 y ≤ -1/3x+2
How much flux from the Sun does the Northern Hemisphere of Earth receive compared to the Southern Hemisphere on the first day of fall at noon
Explain The Basic Difference Between Bs2 And Bs3 Engine.​
Which will you likely have to provide on college applications? A. Personal information B. Career plans C. Employment history D. Parent's level of education
A mis amigos les gusta tomar ____ (their) refrescos con limón. nuestros suya su sus