rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

What number would you multiply the 2nd equation by in order to eliminate the y terms? 4x - 4y = 16 2x + y = 5
Write the word or phrase that best completes each statement or answers the question.
ram travels over the globe which tense is this​
WILL GIVE BRAINEST ANSWER TO WHO EVER EXPLAINS BEST!!! At a party, everyone shook hands with everybody else. There were 66 handshakes. How many people were at t
Mrs. Rollins raises prized chickens. Each chicken eats the same amount of food. Mrs. Rollins bought 100 pounds of chicken food last week. How much food did each
Help 2х+6y=3 3х - 7у=6
According to the lecture, which of the following is not a reason men communicate? a. to share information b. to entertain an audience c. to accomplish a task d.
Economies experience sacracity because:
Help me with this math problem please!!1
What Was the Largest Contiguous Empire in History? A. Russian Empire B. British Empire C. Mongol Empire