elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

x/8.9= 22. The / is a fraction.
Paralegals and attorneys perform many of the same tasks. However, the average salary for an attorney is much higher than that of a paralegal. Why might this be?
Which of the following explains a symbol in Frida Kahlo's Self-Portrait with Monkeys? The Aztec patch represents her heritage. The flower shown is her favorite
1) What is the atis of 0.367 moles of CaCI? A) 40.7 g B) 111 g C) 0.033 g D) 246 B
x squared minus 39x+74=0
Need help asap!!!! What’s the answer to this?? Having any answers
In 35 words or fewer, explain one reason it might be extra difficult to make sense of history in the modern era.
What is the F-Xe angle in the molecule - F; Xe * F_{2} (Xe has three lone pairs of electrons )?
What is true about the structure or function of the plasma membrane? A.It is made entirely of integral proteins. B.The processes of endocytosis and exocytosis o
5.Bertha thinks she is too old and unhealthy to participate in any sort of physical activity. Her daughter, Deanna, is trying to convince her mother that physic