ohhecknawbruh ohhecknawbruh
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kristen has $22.50. Anna has $28.50. Use the following to determine how many pounds of mixed nuts each can buy.

Respuesta :

Immabeegboinow Immabeegboinow
  • 04-09-2020
There isn't enough info to solve the problem. How much does each pound of mixed nuts cost?
Answer Link

Otras preguntas

A bank deposit that earns interest annually is given by the function f(x)=500(1.03)^x. What was the initial deposit?
Bag a contains 3 white marbles and 2 red bag b contains 6 white and 3 red a person draws a marble from each bag what’s the probability that the marbles are whit
What information can be revealed through characterization
A sporting goods store has added a section with trail foods and snacks. Raisins cost $5.00 per pound and peanuts cost $3.80 per pound. Raisins and peanuts are g
Compile a list of responsibilities that parents take on when raising a child. True or False
In the radian measure, the angles of a 45-45-90 triangle are:
What is the mean of the values in the dot plot? Enter your answer in the box. A number line ranging from 15 to 25 with one dot over 16, four dots over 17,
Which individual use religion as an argument against slave labor
The line of best fit to model the data in the table is y = 5.2x – 0.4. What is the residual for 5? –1.6 –0.6 0.6 1.6
Which phrase correctly orders 2, –3, –15, and –8? * A. –15 < –8 < –3 < 2 –B. 15 < 2 < –3 < –8 C. 2 < –3 < –8 < –15 D. –8 < –15 <