Shadowclone21 Shadowclone21
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

1
A 5-pack of ice cream bars costs $2.15. What is
the unit price? ( Make sure to put your answer in terms of dollars and cents)
Answer

Respuesta :

Omgkitkat2009 Omgkitkat2009
  • 01-10-2020
The unit price is $0.43
Answer Link

Otras preguntas

What was significant about the new habitats Darwin visited?
what is the difference between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid???????????
solove. draw and lable a tape diagram to subtract tens. write the new number sentence.a. 23 - 9 = 24 - 10 =
Who established a school for navigation?
Decrease £120 by 45%
What role should the government have in enforcing equal rights for Americans?
Decrease £120 by 45%
Who was the first person to walk in the moon
Solve: K= 2(11 - k) + 14
I would like to know if 1 km is greater or less then 999 m