gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Context clues should always replace use of the dictionary
What definition of hero does Tolkien establish through the actions, words, and thoughts of Bilbo Baggins? ( the Hobbit)
Which is the best example of a decentralized operation? a. one owner who prepares plans and makes decisions for the entire company b. each unit is responsible f
Help with this math problem!
A regular hexagon is inscribed inside a circle. the perimeter of the hexagon is 90 units. a.what is the approximate measure of the radius of the circle? b.what
An observer spots a plane flying at a 42 degree angle to his horizontal line of sight. If the plane is flying at an altitude of 15,000 ft, what is the distance
"each member in 2 separate lab groups (group a and group b.performed measurements using rulers, and their data is as follows. group a data: 320 cm, 320 cm, 330
the equations of two functions are y equals -21x + 9 + y equals -24x + 8 which function is changing more quickly and why?
What is the GCF of 44j^5k^4 and 121j^2k^6?
what is the value of x= ....... (ROUND TO THE NEAREST TENTH)