hanatarek1812
hanatarek1812 hanatarek1812
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A packet of sweets costs $2.25.
Felipe and his brother share the cost in the ratio 5:4.
How much does Felipe pay?

Respuesta :

shdhfhdhdh
shdhfhdhdh shdhfhdhdh
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars
Answer Link
Shaylensantiago12
Shaylensantiago12 Shaylensantiago12
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars .
Answer Link

Otras preguntas

Question 1 Since" we can't always get what we want", we have to make
THE EVALUATION/CRITICS/COMMENT ON THE REVIEW Review on the highland tower of the incident to the citizens
For the following geometric sequence find the explicit formula. {12, -6, 3, ...]
Alex travels 5 miles to school every day and then returns home and gets back in bedWhat is the displacement Alex in
tropical monsoon climatic region is densely populated. this is rich in culture and human civilization as well. how and why? write the reasons...............​
17. You had better to review the lessons carefully before the test held by the a b с d English teacher at school next week. what is incorrect?​
:((!!! Pls help and explain 15points Name two parallel lines. (Make sure to use the word "line") *
Heeeeeelllllpppp mmmmeeeeeeeeeeeee!
three times the sum of a number and 7
ryan's restaurant charges $9.50 for a plain cheese pizza and $1.75 for each additional topping. If a cheese pizza with toppings costs $14.75, how many toppings