bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the most likely reason louise philippe dressed and acted like a middle-class person? he admired the personal style of middle-class people. he wanted mid
Find the lateral area of the prism. 8cm 6cm, I 1 13cm I 10cm Lateral Area = [?]cm² 2008-2012 International Academy of Science, All Rights Reserved. Aid Enter​
Melanie isn't confident about her looks and suffers from low self-esteem. What should she do? A. focus on her strong points, stay well-groomed, and remember th
5. Choose two civilizations and explain one major similarity between them.
The odds of an event happening are What are the odds against the event happening?
Please select the word from the list that best fits the definition What moves through water and forms a wave.
x²-3x+1=0 O A. 3±√15 OB. 3+√5 3± √5 o c. 2121224 OD. 5±10 3
How many sides do 2 nonagons and 3 decagons have in all?
I NEED HELP ASAP PLEASE I WILL GIVE BRAINLIEST Simplify: | -1/2 - 1/8| + ( -3/4 + 5/6) A. 1/12 B. -5/8 C. -13/24 D. 17/24
Which of the following works with the endocrine system and the nervous system? a. hypothalamus b. parathyroid glands c. pituitary gland d. thyroid gland