pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Change the following Sentences into passive voice b)Ram has not paid the loan yet C)Are you singing a song d) did Ram pass the exam e) she doesn't help the poor
How and where did muslims build an empire
THIS IS LITERALY 100 points ill do brainliest if its helpful , please help According to geographers’ estimates, two out of three people in the world will live i
What is the function of the dendrites of a neuron?
Choose the BEST vocabulary word to complete the sentence. A hurricane is an example of a weather phenomenon myth dwelling vengeance
two young men and encounter with a ghost story writing​
I need help with VOCAB!!!Please help ASAP
Can some help with the answer please it’s very much needed and apprIeciated
During a​ one-month promotional​ campaign, Fran's Flix gave either a free DVD rental or a​ 12-serving box of microwave popcorn to new members. It cost the store
 The table shows the number of hours basketball players practiced each week and the number of baskets each player scored during a game. An equation for the li