ekatsov
ekatsov ekatsov
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

elementry math lesson 3.11 5th grade page 70

Respuesta :

mariag1512 mariag1512
  • 03-11-2020
What need help on it?
Answer Link
uh0aleah
uh0aleah uh0aleah
  • 13-11-2020

Answer:

Her milk was $1.18

Step-by-step explanation:

$7.75+$0.47=$8.22

$10.00-$8.22=$1.18

Answer Link

Otras preguntas

For which x is f(x)=-3?​
Which statement illustrates how progress in engineering has affected the natural environment? O A. Equipment developed to irrigate crops with well water deplete
Can you help me solve this ?
What was the most popular car during the 1920s and who made it?
in a school 45% of students are girls if there are 110 boys find the total number of students the number of girls full process​
2x - 3y --24 x + 6y = 18 Substitution
Flammable materials A. Catch fires easily and burn easily B. Are only something construction workers need to worry about C. Are safe if stored correctly D. D
could you guys help me?
A bucket holds 4 liters of water. If a ladle can scoop out 14 of a liter, how many scoops will it take to empty the bucket?
1 in = 2.45 how many centimeters equal 13 in