dancergirl20156
dancergirl20156 dancergirl20156
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bagel and a slice of pie cost $4. The slice of pie cost $1.60 more than the bagel. How much did the bagel cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

$4-$1.60

Answer Link
santibp82
santibp82 santibp82
  • 18-12-2020

Answer:Bro u just saved my life with that answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do you think is the best invention during the Middle Ages that has made a great impact up to the present times​
1. A signal source has an open-circuit voltage of 1V, and a short-circuit current of10mA. What is the source resistance
Given the formula below, solve for x. y - y1 = m(x-x1)
Help meeeeeeeeeeeee!!!!!
A car traveling due east at 20 m/s reverses its direction over a period of 10 seconds so that it is now traveling due west at 20 m/s. What is the direction of t
What’s the 10th term in 1,4,6,10
Use the Distributive Property to determine which of the following statements is equivalent to 3(4-2). 12-212-67-57-2​
Which equation models this relationship? Help plz
How can mobile connectivity accelerate decision making and problem solving in an organization?
Question 7 of 10 Which of the following would not be considered an on-the-page question? A. How many fish were there? B. What's the name of the fish? C. Where d