XantixsocialX
XantixsocialX XantixsocialX
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

I’m really stupid. I need help

Im really stupid I need help class=

Respuesta :

msannanoble
msannanoble msannanoble
  • 04-11-2020

Answer:

#7

1 box per 30 pounds

#8

1 notebook per 1.89 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
sk8rchelsea
sk8rchelsea sk8rchelsea
  • 04-11-2020

Answer:

7. 30 8. 1.89

Step-by-step explanation:

30/1=30

9.45/5=1.89

Answer Link

Otras preguntas

What is a real-world example of a relation that is a function?
Suppose you know the slope of a linear relationship and one of the points that it’s graph passes through how can you determine if the relationship is proportion
Help me please and thxx
The cdc recommends that catheters be used for the least possible amount of time due to which type of infection?.
Write each of the following numerals in base 10. For base twelve, T and E represent the face values ten and eleven, respectively. a. 421 five b. 11101 two c. 13
Use uno regular preterite tense verbo to describe one nutritional choice you made last month to stay healthy. Use uno regular preterite tense verbo to describe
Camacho is buying a monster truck. The price of the truck is x dollars, and he also has to pay a 13%, percent monster truck tax. Which of the following expressi
If you drive 72 miles and use 6 gallons of gas, what is your rate
Solve the Proportion. 10/a = 15/24 a=?
0000 O 1. Simplify 3 + 2 - 1 +6 2-5 03 A О 25