Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Three-fourths of Mrs. Brown's class is boys. Two-thirds of those boys are wearing tennis shoes. What fraction of the class are boys with tennis shoes?
please please please help me with these four questions! giving brainly!!
Reorganice 4x+2y=8 para que y sea el sujeto.
22 Liam is trying to remember a 3-digit code. He knows the rule that the first digit is a cube number the second digit is a factor of 16 the third digit is an o
NEED HELP PLEASE SINE/COSIGN LAW QUESTION RIGHT THE ANSWER OUT ON A PIECE OF PAPER AND SEND IT IF YOU HAVE TO MAKE SURE ITS CLEAR AND CORRECT. 45 points + brain
solve these quetions......
1. Given the following reaction, answer the questions that follow: C3H8+5 02 3 CO₂ + 4H₂O a) If you begin with 3.5 moles of C3H8 and 6.2 moles of O₂, find the m
he table represents a linear function. A two column table with six rows. The first column, x, has the entries, negative 2, negative 1, 0, 1, 2. The second colum
Use the long division method to find the result when x^3+9x² +21x +9 is divided by x+3
What is a pitch? A. 60-second, verbal explanation of an idea to a studio executive B. a presentation of a proposed work or film, usually to get it funded or pro