jaslene6
jaslene6 jaslene6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

help, my teacher told me its wrong

help my teacher told me its wrong class=

Respuesta :

lacey20712071 lacey20712071
  • 01-12-2020

Answer:

rate is $1.50

Step-by-step explanation:

4 to 8 has a difference of $6

every one pound will increase by 1.5

and the equation is correct

Answer Link

Otras preguntas

What two major processes are involved in the oxygen cycle?
How is the numeral 35.012 written in words and why
When was World War I?
two identical freight cars roll without friction towards each other on a level track. one car rolls 2 m/s the other 1 m/s. after the cars collide they couple an
What is a direct combination reaction?
What are two different ways to describe and label the layers of the Earth?
What three islands are located off the East African coast
Rewrite the function c(x) =9(x+3) using the distributive property
A pound of seedless red grapes costs $2.75. Drew must spend less than $9.35 on a bunch of seedless red grapes.Inequality:Solution:Interpretation:
When was World War I?