kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

"Read the excerpt below and answer the question. "She is a young lady," said Mrs. Costello, "who has an intimacy with her mamma's courier." (Daisy Miller: A St
How is the cell membrane similar to a plastic bag with tiny holes?
C6h12(l)+9O2(g)->6CO2(g)+6h2O(g)
On Monday, Amie rides her bike from home to school. After school, she bikes to work. After work, she bikes home. Based on the information in the diagram below,
Mike's grandmother opened a savings account in Mike's name and deposited some money into the account. The account pays an annual simple interest rate of 9%. Aft
The world's population today is more than 7 billion people living _____________________.
Someone who is _____ is more likely to vote for a Democrat than for the Republican.
Which members are included in the Executive Branch? Select ALL that apply. Question 4 options: Governor Lt Governor Judge Attorney General
Mitchell is measured in February for the customs of a school play he’s 47 feet fabric he has 12 1/3 yards of fabric how many more years event does he need
What is a hemisphere?