kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

What is the best strategy for dealing with a bully. Shaming threatening ignoring
What is 2/3 minus 5/12? Any answers?
Dominic bought a new alarm clock that was on sale for $18.75 if the price represents a 30% discount from the original price what is the original price to the n
what is the difference between machanical digestion and chemical in the mouth
A type of feed claims to boost the growth rate of cows. The feed is tested on two twin newborn cows. Bessie receives the experimental feed and Bertha receives
Decimals between 0.001 and 0.002
During the 1830s public servants and officials were widely perceived to be unqualified. What practice reinforced that perception? A The public voting for candid
What happened to Johnny before he could get out of the church? Who saved him?
what agreement did NATO members make with each other
What is the gcf of 44j5k4 and 121j2k6 the answe is d :11j2k4