Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

help me round 2.382 20 the nearest hundreds
Someone help me pls! Happy Groundhog Day!
find the area of quadrilateral KLMN​
Organize the following polynomial expressions from least to greatest based on their degree: x 2xyz 3x y z 2x3y y2x − 3x 4 9x3yz II, III, I, IV III, I, IV, II I,
True or false all black codes put harsh restrictions on freedmen
Fill in the sentences with the correct stressed pronoun. 1. Qui adore Camille? Thomas et Robert: (Answer) nous adorons Camille! 2. Julie étudie beaucoup, mais p
David and Marsha are going to dinner and a movie this evening. David wants to have at least $70 cash in his wallet. He currently has $10. Write and solve an ine
Which of the following best describes the distribution of wealth amongst the American public in the 1920s 1) Rural Americans were finally becoming prosperous af
Farmers prefer to plant crops in soil that is rich in nutrients. Which of these soil types would MOST LIKELY contain the most nutrients? soil that has many larg
In which two chambers are papillary muscles found?.