gaviflores gaviflores
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

which is the better buy? a 12-pack of Pepsi for $3.50 or a 6 pack for $1.80

Respuesta :

docta22
docta22 docta22
  • 02-12-2020

Answer:

1.80

Step-by-step explanation:

it very useful to understand very well

Answer Link
beeepboopbop
beeepboopbop beeepboopbop
  • 02-12-2020

Answer:

I wanna say it's the 12 pack because your getting 6 more for only $1.70 extra.

Answer Link

Otras preguntas

How many union ships did the Virginia sink?
pythagorean theorem If l = 12 cm and m = 35 cm, what is the length of n?
Convert 79 oz to _____ g Round answer to the nearest whole gram.
Does an Off-Duty Police Officer have Authority in US?
How is the ecological system organized?
How many union ships did the Virginia sink?
Because the majority of the evening cable TV programs available dealt with violence and sex, the parents decided that the programs were for the children to watc
Who did Odysseus leave behind when he left Troy for Ithaca, and how was it destructive?
I am two numbers, the sum of my numbers is 100, the difference between my two numbers is 30,
How did allies hide from Germans D-day invasion plan?